Vad gästerna säger
E
Esra
fyra månader sedan
Området där vi bodde var trevligt och väldigt smidigt. Det låg nära både tunnelbana och spårvagn, och även nära mataffärer. Vår värd skickade instruktionerna innan vi kom och svarade snabbt på våra frågor.Några saker kan förbättras: Wi‑Fi nådde inte längst in i den bakre delen/innersta rummet, och nätverksnamn samt lösenord stämde inte med det som stod i mejlet. Det fanns bara ett fåtal kastruller i köket. Vi reste med bebisar och boendet kändes inte helt anpassat för familjer med små barn. Det saknades hushållspapper och mikrovågsugn, soffan i vardagsrummet kändes inte helt fräsch och gardinerna verkade lite dammiga.
E
Elena
fyra månader sedan
Fredriks boende var jättefint inrett, hade alla bekvämligheter som utlovades och ligger väldigt bra! Perfekt för en eller två personer. Inpassering till både byggnaden och lägenheten sker via en app och Bluetooth, vilket var nytt för mig. Det är smidigt eftersom man slipper tänka på att lära sig/komma ihåg koder eller riskera att tappa bort en nyckel. Om du är känslig för dagsljus som jag, rekommenderar jag att ta med en sovmask – särskilt under sommaren.
T
Thomas
fyra månader sedan
Jag tyckte verkligen om lägenheten – den har mycket charm, är rymlig och utsikten är fantastisk, dessutom ligger den i söderläge. Den ligger i ett mycket lugnt område, bara cirka 20 minuter med tåg från Stockholms innerstad. Det finns också en mysig strand med bryggor bara 100 meter bort. Om jag kommer tillbaka till Stockholm hyr jag den gärna igen.