Vad gästerna säger
L
Leo
fem månader sedan
Lägenheten är väldigt fin och det var helt klart rätt val. Den är rymlig, ren och mysig. Läget är perfekt och det mesta finns inom bekvämt gångavstånd. Badrummet hade en lite ovanlig lukt, och i köket saknades några småsaker som skulle göra matlagningen betydligt enklare (skärbräda, vass kniv, kökshanddukar samt gärna lite grundläggande saker som salt, peppar eller lite olja).
E
Emma
fem månader sedan
Olofs lägenhet var jättefin! Perfekt läge om man vill ha lite lugn och ro utanför stan men ändå enkelt kunna ta sig in till centrum. Det var riktigt nära tunnelbanan och i snitt tog det oss 25 minuter till T‑Centralen. Lägenheten är liten men väldigt ren och välskött. Olofs instruktioner var alltid tydliga och lätta att följa, och han svarade snabbt. Även om badrummet är litet och duschen går över toaletten, fungerade avrinningen väldigt bra. Väggarna är också ganska tunna, så man kan höra ljud från hallen. Sammantaget ett toppenläge och väldigt prisvärt för det man får!
C
Chen
fem månader sedan
Boendet ligger mitt i gamla stan men är ändå väldigt lugnt. En underbar gammal byggnad som nyligen renoverats med mycket god smak. Som andra har nämnt är rullgardinen i sovrummet på andra våningen lite för kort och täcker inte hela fönstret, och rullgardinen i sovrummet på tredje våningen är ganska tunn. Värden sa att han kommer att byta ut rullgardinerna på andra våningen. Utöver det var allt toppen!
M
Martti
fem månader sedan
Boendet var precis som utlovat. Den lilla balkongen var perfekt för morgonkaffet. Det ligger längst ner på gatan, så det var ganska lugnt. Allt man kan behöva fanns nära till hands – matbutik, ett bra utbud av restauranger, pub, butiker, tunnelbana och så vidare. Väldigt trevligt område med parker och vatten i närheten.