Vad gästerna säger
M
Marcus
fyra månader sedan
Lägenheten och utrustningen var helt okej, och Andreas var en vänlig värd. Det som kändes lite mindre trevligt var lukten i lägenheten, och att bäddsoffan för den tredje personen var smutsig och trasig. Trots det kan jag rekommendera både lägenheten och läget, och om soffan byts ut kommer jag gärna tillbaka! ;)
H
Heinrich
fyra månader sedan
Vi bodde en vecka i lägenheten och trivdes jättebra. Vi kan absolut rekommendera den. Huset ligger i ett lugnt villa-/bostadsområde, och ett stort plus är att det finns två privata parkeringsplatser precis utanför. Det är cirka 15 minuters promenad till Mall of Scandinavia, 10 minuter till trevliga caféer och restauranger och 5 minuter till tunnelbanan – sedan är man snabbt inne i centrala Stockholm.Lägenheten var mycket ren och såg precis ut som på bilderna. Den är dock en typisk, mer ”kommersiell” Airbnb-lägenhet – inte negativt menat, utan bara att den är väldigt minimalistiskt inredd och att det i köket finns bara det mest nödvändiga i form av köksutrustning.
B
Brian
fyra månader sedan
Skön, mjuk madrass. Treglas på balkongdörren dämpar trafikljudet från den fyrfiliga vägen rejält. Bra Wi‑Fi. Tvättmaskinen är även en torktumlare, vilket är smidigt. Tvättmedel kan du köpa i en mataffär som ligger på helt okej gångavstånd. Buss- och trådbusshållplatser ligger också på nära gångavstånd. När du tar bussen eller trådbussen kan du sedan byta till tunnelbanan för att ta dig in till city.