Vad gästerna säger
J
Jorge
tre månader sedan
Bara en liten förbättringspunkt: instruktioner för tv:n borde finnas tillgängliga i lägenheten, men det gjorde de inte. Jag är också van vid att värdar lämnar lite skriftlig lokal information i bostaden, till exempel var närmaste matbutiker och restauranger finns.Det fanns inget sådant på plats.
M
Madeleine
tre månader sedan
Lägenheten har ett fantastiskt läge och är rymlig samt väldigt ren. Den är välutrustad för matlagning och för att tvätta kläder. Perfekt för familjer eller grupper. För att komma in i lägenheten behöver man ladda ner en extern app, registrera sig hos en extern part (Guestit) och använda Bluetooth, och William skickade tydliga instruktioner. Det fungerade för det mesta, men vid ett tillfälle fungerade det inte för en i vårt sällskap. Som tur var fungerade den andras telefon, men om man reser ensam och kommer sent kan det eventuellt bli lite krångligt.
M
Mattia
tre månader sedan
Fantastisk lägenhet i ett toppenläge och till ett rimligt pris för Stockholm. Det finns restauranger och barer i närheten, och både tunnelbana och bussar ligger nära – dessutom är området trevligt att upptäcka till fots.Det enda mindre minuset var att det kom väldigt många automatiska meddelanden, och att de var ganska långa, både före ankomst och under vistelsen. Det kan bli rörigt och man riskerar att missa viktig information, som till exempel port- eller accesskoder.Jag är heller inte så förtjust i elektronisk nyckel via en mobilapp – om batteriet tar slut eller mobilen går sönder kan det bli besvärligt. Det vore bättre att även ha en fysisk nyckel som backup.Men överlag är lägenheten varmt rekommenderad. Ett av de bästa alternativen för en vistelse i Stockholm.