Vad gästerna säger

Luca
Luca
över ett år sedan
Huset i Hornstull är väldigt bekvämt och välutrustat med allt man behöver. Fönstren öppnas direkt mot en terrass som eventuellt kan användas av andra boende i byggnaden, men eftersom jag mest var ute på jobb eller sightseeing hände det bara en gång på eftermiddagen och var inget problem. Tunnelbanan ligger nära, vilket gör det enkelt att ta sig runt i Stockholm. Området är också charmigt, med gott om mysiga ställen att stanna till vid för en paus. Kommunikationen med värden var tydlig, precis och snabb. Jag skulle gärna återvända till Hornstull!
i
ivars
över ett år sedan
Jamal
Jamal
över ett år sedan
Utmärkt värd, perfekt läge och en härlig vistelse. Tydlig kommunikation och smidig incheckning.
Amy
Amy
över ett år sedan
Nästan allt du behöver finns, en härlig dusch, modernt kök. 10/10 för den fantastiska utsikten! Mycket trivsamt vid vattnet. I närheten kan du ta båten (@saltsjoqvarn) – rekommenderar att köpa ett SL-kort så du enkelt tar dig runt i Stockholm (tåg, spårvagn, buss, båt). En liten nackdel var att huvudkudden kändes lite platt och att man hörde grannarna.
Jef
Jef
över ett år sedan
Emilie Veggeland
Emilie Veggeland
över ett år sedan
En riktigt fin och charmig lägenhet i ett hus från 1780. Allt var rent och prydligt. Läget är toppen – konditori, restauranger och en jazzbar precis utanför dörren. Det blev lite extra pyssel med att skriva på ett separat hyresavtal utanför Airbnb och en extra avgift för sen utcheckning (kl. 10, ganska tidigt), men i stort sett är jag nöjd. Kommer gärna tillbaka.
Laura
Laura
över ett år sedan
Bostaden var mycket trevlig och ligger nära alla bekvämligheter (det finns en Lidl och en stormarknad öppen till kl. 23 intill boendet, ett apotek samt många restauranger och snabbmatsställen) och i omedelbar närhet till kollektivtrafik (tunnelbana och spårvagn) som tar dig till Stockholms innerstad på under 30 minuter.
Sisulu
Sisulu
över ett år sedan
Lägenheten var fläckfri. Vi hade en utmärkt vistelse där.